Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Sahtiverkko

Sahdista ja sahtiseuroista

Ilmoita kilpailija ja tuomari

30.7. mennessä, mutta mieluiten heti kun alkukarsinta on käyty.

Ilmoita tiedot mieluiten tämän Sahtiverkon lomakkeella, joka löytyy tästä linkistä.


Voit myös ilmoittaa tiedot sähköpostitse osoitteeseen [email protected] Muista ilmoittaa seuraavat tiedot:

- paikkakunta

- kilpailija

- tuomari

- alkukarsintakilpailijoiden lukumäärä

- alkukarsintakiilpailun virallinen järjestäjätaho.


Sahtiverkolle kasvokuva kilpailijasta olisi kiva yllätys!

Lue

Kilpailijoita viime vuosilta yllä kuvakarusellissa, jossa kuva vaihtuu neljän sekunnin välein. Lähetä puuttuvan kilpailijan kasvokuva tai parempi kuva kilpailijasta Sahtiverkolle! Kiitos.

SM-kilpailijat ja tuomarit Karvialla 2018

Kilpailun kansainvälisenä tuomarina toimi Henry Reuchlin, Euroopan oluenkuluttajien järjestön EBCU:n puheenjohtaja. 

Paikkakunta

Kilpailija

Tuomari

Alkukarsinnan järjestäjä / osallistujien lkm

Asikkala

Jouko Ahonen 

Tomi Turtiainen

? / 2

Espoo

Jussi Mattila

Jussi Pirnes

Sahtipäät ry.

4 osall/ 4 kuntaa 

Eurajoki

Jarmo Ruohonen

Juha Konttinen

Ei karsintaa.

Hartola

Hannu Sirèn

Eeva Hiltunen

Hartolan sahtiseura / 8

Hauho

Ari Saarinen

Rauni Saarinen

Hauhon yrittäjät ry. / 6

Heinola

Pekka Nipuli

Janne Nipuli

Ei karsintaa.

Helsinki

Juho Lepistö

Jarkko Halonen

Sahtipäät ry.

4 osall / 4 kuntaa

Hollola

Juha Reini

Heikki Mantere

Hollolan Kotiseutuyhdistys / 5

Honkajoki

Ilpo Leivo

Matti Eloranta

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa

Hyvinkää

Uuri Kärkäinen

Sanna Häkkinen

Ei karsintaa.

Hämeenkoski

Erno Ruusunen

Pekka Tervala

Koski-seura ja Putulan kirjasto- ja kotiseutuyhdistys / 6

Hämeenkyrö

Olavi Viheroja 

Harri Salonen 

Sahti 75 / 7

Ikaalinen

Janne Vuorinen

Hannu Honkanen

Ei karsintaa. 

Isojoki

Ari Kuusimäki 

Kimmo Lehtinen

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa 

Jalasjärvi

Juho Pihlajaviita

Heikki Lindfors

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa 

Janakkala

Asko Huilla

Pauli Hakala 

Janakkalan kunta / 8

Joutsa

Timo Vikman 

Jarkko Tikkanen 

Löylyä elämään yhdistys / 4 

Jämijärvi

Kauko Kuusikko 

Leo Leinonen

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa

Jämsä

Jarmo Laaksonen 

Liisa Ojala 

Ei karsintaa. 

Kalajoki

Jukka Vierimaa

Jorma Lahdensuo 

Ei karsintaa.

Kankaanpää

Jorma Perkiömäki

Risto Kuivanen  

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa 

Karvia

Kalevi Koivisto 

Heikki Rajahaka


Kauhajoki

Janne Uimonen 

Ari Nuotio 

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa

Kauhava

Teija Keisala

Olavi Visuri

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa

Kirkkonummi

Tuomo Rautavirta 

André Brunnsberg

Sahtipäät ry.

4 osall / 4 kuntaa

Korpilahti

Kuisma Nieminen 

Jukka Rutanen 

Ei karsintaa.

Kristiinankaupunki​

Ake Teikari 

Anneli Teikari

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa 

Kuhmoinen

Jouko Lavonius 

Anne Tanhula

Perakko ry. / 4

Kärkölä

Erkki Laaksonen

Matti Laaksonen 

? / 4 

Lahti

Pekka Niemelä 

Matti Saira

Sahtilahti ry. / 10 

Lammi

Tapio Saarinen 

Mirja Saarinen 

Lammin Lions Club / 6

Laukaa

Mikko Tarvainen

Vesa Puupponen

Ei karsintaa.

Lempäälä

Pekka Rekilä

Tapani Joutsjoki

Ei karsintaa.

Luhanka

Niilo Ahonen 

Vesa Saari

MTK Joutsan ja Luhangan yhdistys MTK Jou-Lu / 3 

Luopioinen

Katri Vierikka

Marja-Liisa Mäkelä 

Luopioisten sahtiseura / 6

Mouhijärvi

Harri Lähteenkorva 

Veikko Mustajärvi 

Sastamalan kaupunki / 4 

Mäntyharju

Terho Liukkonen 

Jouni Pekkola

Pertunmaan avoimissa kisoissa mukana edustajia myös Mäntyharjulta. Osallistujia 7.

Nakkila

Heikki Vaari 

Pasi Ratila 

Ei karsintaa.

Orimattila

Jussi Sarén

Tommi Tynjä

ei karsintaa

Orivesi

Seppo Lisma 

Kalevi Marttila 

Ei karsintaa. 

Oulu

Ari-Samuli Suoniemi 

Seppo Suoniemi

puolusti SM-2017 titteliäään

Padasjoki

Pauli Wirman

Veli-Matti Heinonen

Sahtiseura Humala ja Padasjoen yrittäjät / 9   

Parkano

Mika Välimäki 

Anna-Liisa Välimäki

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa

Pertunmaa

Raimo Mattila 

Risto Salminen 

Pertunmaan avoimiissa kisoissa mukana edustajia myös Mäntyharjulta. Osallistujia 7.

Pori

Kari Harju 

Risto Toivonen

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa

Rauma

Pertti Ruohomäki

Tuula Viheroja

Sahdinharrastajat / 3 - 4 

Rovaniemi

Max Ruokanen

Sampo Wargh

Ei karsintaa.

Sysmä

Arja Hellqvist

Allan Lahtinen

Sysmän Rotaryklubi / 12 

Tampere

Esa Lahtinen

Esko Lahtinen 

Pispalan saunayhdistys ry, Salhojankadun Olutseura ry ja Olutseura Hämeen Tummat ja Vaaleat. / 3

Ulvila

Toni Harju

Nina Murtonen

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa

Vaasa

Maria Kuusikko 

Timo Sippola

Kuurna ry.

29 / 13 kuntaa

Vammala

Heikki Tulonen 

​Markku Tuominen 

Sastamalan kaupunki /2 

Viljakkala

Tarmo Palomäki 

Niko Mäkivaara

Ei karsintaa.

0