Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Sahtiverkko

Sahdista ja sahtiseuroista

Ilmoita kilpailija ja tuomari

30.7. mennessä, mutta mieluiten heti kun alkukarsinta on käyty:

Paikkakunta, kilpailija, tuomari ja alkukarsintakilpailijoiden lukumäärä

samalla sähköpostiviestillä osoitteisiin

[email protected] JA

[email protected].


Sahtiverkolle kasvokuva kilpailijasta olisi kiva yllätys!

Lue

Tämän vuoden kilpailijoita yllä kuvakarusellissa, jossa kolmen kuvan setti vaihtuu neljän sekunnin välein. Lähetä puuttuvan kilpailijan kasvokuva tai parempi kuva kilpailijasta Sahtiverkolle! Kiitos.

SM-kilpailijat ja tuomarit Turengissa 2017

Tiedot tuodaan tähän pikapuoliin aluekarsintojen jälkeen, kun pitäjistä ilmoitetaan tiedot Sahtiverkolle [email protected] JA kilpailun sihteerille Sirpa Kääriäiselle [email protected]

Paikkakunta 

Kilpailija

Tuomari

Alkukarsintaan osallistujien lkm

Asikkala

Ahonen Jouko

Sumanen Seija

4

Espoo

Mattila Jussi

Pirnes Jussi

1/4 Sahtipäät

Eurajoki

Ruohonen Jarmo

Konttinen Juha

ei karsintaa

Hartola

Koskinen Seppo

Saarinen Jouni

v. 2016 mestari

Hartola

Siren Hannu

Sundstöm Matti

12 Hartolan Sahtiseura

Hauho

Saarinen Ari

Lehtonen Jouni

4

Hollola

Niemi Jarmo

Nieminen Tomi

6 Hollolan kotiseutuyhdistys

Honkajoki

Eloranta Matti

Leivo Ilpo

4/28 Kuurna

Hyvinkää

Kärkäinen Uuri

Häkkinen Sanna

1/4 Sahtipäät

Hämeenkoski

Nikkari Sami

Nisula Esko

6/Koski-seura

Hämeenkyrö



karsinta 4.8.17

Ikaalinen

Vuorinen Janne


ei karsintaa

Isojoki

Väliviita Hannu

Luhtala Arto

5/28 Kuurna

Jalasjärvi

Pihlajaviita Juho


1/28 Kuurna

Janakkala

Elovaara Esko

Murronmaa Markku

10

Joutsa

Pekkala Esko

Saari Ismo

7

Jämijärvi

Kuusikko Kauko

Pentti Marja-Kaarina

2/28 Kuurna

Jämsä

Laaksonen Jarmo

Ojala Liisa

ei karsintaa

Kalajoki

Vierimaa Jukka



Kankaanpää

Mäkisalo Heikki

Mäkisalo Matti

1/28 Kuurna

Karvia

Alatalo Tomi

6/28 Kuurna


Lempäälä

Rekilä Pekka

Joutsjoki Tapani

ei karsintaa

Kauhajoki

Oja Seppo

Oja Hannu

2/28 Kuurna

Keuruu

Niemelä Matti

Lehtovirta Henry

ei karsintaa

Kirkkonummi

Piironen Marjokaisa

Pöllänen Pekka

1/4 Sahtipäät

Kristiinankaupunki

Teikari Ake

Teikari Anneli

1/28 Kuurna

Kuhmoinen

Tanhula Anne

Lavonius Jouko

5 Perakko

Kärkölä

Vilkman Ervo

Laaksonen Matti

ei karsintaa

Lahti

Niemelä Pekka

Linfors Mikko

12 Sahtilahti

Lammi

Konttila Rauno

Laurila Seppo

8

Laukaa

Tarvainen Mikko

Puupponen Vesa

ei karsintaa

Luhanka

Ahonen Niilo

Saari Vesa

4 MTK-yhdistys

Luopioinen

Hietala Raimo

Vierikka Pauli

5 Luopioisten Sahtiseura ry

Mouhijärvi

Suoniemi Ari-Samuli

Suoniemi Seppo

3

Nakkila

Vaari Heikki

Ratila Pasi

ei karsintaa

Orivesi

Lisma Seppo

Marttila Kalevi

ei karsintaa

Padasjoki

Heinonen Veli-Matti

Suomaa Lauri

Humala

Parkano

Väimäki Mika

Välimäki Anna-Liisa

2/28 Kuurna

Pertunmaa

Salminen Risto

Säntti Tauno

5

Pirkkala

Korkeakallio Kai


ei karsintaa

Pori

Harju Kari

Toivonen Risto

1/28 Kuurna

Punkalaidun

Kuusisto Heikki


ei karsintaa

Rauma

Viheroja Tuula

Reunanen Taina

4

Rovaniemi

Hyvönen Leena

Markkanen Kimmo

ei karsintaa

Sysmä

Rinne Ilmari

Tanhula Ahti

8

Tampere

Lahtinen Esa

Mikkonen Heikki

5

Vaasa

Kuusikko Maria

Sippola Timo

1/28 Kuurna

Valkeakoski

Ojala Erkki

Eerola Heikki

4 Sääksmäki-seura ja Akaa-seura

Vammala

Tulonen Heikki

Tulonen Merja

3

Viljakkala

Palomäki Tarmo

Heikkilä Janne

1/28 Kuurna

SM-kilpailijat ja tuomarit Sastamalassa 2016

Paikkakunta 

Kilpailija

Tuomari

Alkukarsintaan osallistujien lkm

Asikkala

Ahonen Jouko

Sumanen Seija

5

Espoo

Airaksinen Veli-Matti

Airaksinen Ben

Sahtipäät ry. / 3

Eurajoki

Ruohonen Jarmo

Konttinen Juha

ei karsintaa

Hartola

Koskinen Seppo

Sirén Hannu

Hartolan sahtiseura / 12

Hartola

Saarinen Ari

Saarinen Rauni 

4

Hollola

Nieminen Tomi

Lampinen Rauno

10

Honkajoki

Leivo Ilpo

Leivo Jukka 

Kuurna ry. / 34

Hyvinkää

Kärkäinen Uuri

Piironen Marjokaisa

Sahtipäät ry. / 3

Hämeenkoski

Suominen Sami

Leino Timo

3

Hämeenkyrö

Viheroja Olavi

Salonen Harri

7

Ikaalinen

Vuorinen Janne

Hietanen Tommi

ei karsintaa

Isojoki

Kuusimäki Ari

Penttilä Leevi

Kuurna ry. / 34

Jalasjärvi

Pihlajaviita Juho

Lindfors Heikki 

Kuurna ry. / 34

Janakkala

Välilä Päivi

Haanperä Esa

5

Joutsa

Honkasalo Jari-Matti  

Hintikka Heta-Maija

7

Jyväskylä

Laitinen Mika

Valli Annimaria

ei karsintaa

Jämijärvi

Salmi Pirjo

Ritakorpi Mikko

Kuurna ry. / 34

Jämsä

Laaksonen Jarmo  

Ojala Liisa 

ei karsintaa  

Kalajoki

Vierimaa Jukka

Latvala Laila

ei karsintaa

Kankaanpää

Mäkisalo Heikki

Mäkisalo Matti

Kuurna ry. / 34

Karvia

Puska Matti

Puisto Rauno

Kuurna ry. / 34

Kauhajoki

Oja Seppo

Kohtamäki Pentti 

Kuurna ry. / 34

Keuruu

Niemelä Matti

Niemelä Juha

ei karsintaa

Kirkkonummi

Markkanen Kimmo

Tolvanen Heikki 

Sahtipäät ry. / 3

Korpilahti

Tammelin Sulo

Rantanen Veijo

ei karsintaa

Kristiinankaupunki

Teikari Ake

Teikari Anneli

Kuurna ry. / 34

Kuhmoinen

Tanhula Anne

Sarhemaa Teemu

6

Kärkölä

Vilkman Ervo

Siltala Reijo

2

Lahti

Sundström Mika

Sundström Matti

10

Lammi

Ranta Jari

Mökkälä Mauri

7

Lavia

Mäkelä Marika

Mäkelä Raine

Kuurna ry. / 34

Lemi

Olkkonen Jere

Uusitalo Juho

ei karsintaa

Lempäälä

Rekilä Pekka

Lahtinen Esko

ei karsintaa

Luhanka

Ahonen Niilo

Jokilaakso Keijo

2

Luopioinen

Mäkinen Juha  

Viitanen Marja-Liisa

3

Mouhijärvi

Uusilähteenmäki Pekka

Pylsy Eero

4

Nakkila

Vaari Heikki

Ratila Pasi

Kuurna ry. / 34

Orivesi

Lisma Seppo 

Marttila Kalevi

ei karsintaa

Padasjoki

Tuominen Juha

Suomaa Lauri

Humala ry. / 8

Parkano

Kivioja Veikko 

Laitinen Markku  

Kuurna ry.. / 34

Parkano 2.

Perttunen Markku

ei tuomaria, on viime vuoden voittaja, joka puolustaa titteliään


Pertunmaa

Honkanen Anneli

Vuorinen Pentti

5

Pirkkala

Mäkinen Unto

Majala Anne

ei karsintaa

Pori

Harju Kari

Toivonen Risto

Kuurna ry. / 34

Punkalaidun

Kuusisto Heikki

Tolppola Anne

ei karsintaa

Rauma

Viheroja Tuula

Metsäjoki Harri

3

Rovaniemi

Hyvönen Leena

Nummelin Maija

ei karsintaa

Seinäjoki

Mäkisalo Iida

Paasto Sirpa

Kuurna ry. / 34

Suodenniemi

Aronen Markku

Virtanen "Veltto" Pertti

2

Sysmä

Rinne Ilmari

Tanhula Ahti

12

Tampere

Lahtinen Esa

Rintamäki Juha

5

Ulvila

Harju Toni

Asp Hannu

Kuurna ry. / 34

Vaasa

Kuusikko Marja

Kuusikko Heli

Kuurna ry. / 34

Vammala

Tulonen Heikki

Nylander Martti

2

Ylöjärvi

Palomäki Tarmo

Heikkilä Janne

ei karsintaa

0