Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Sahtiverkko

Sahdista ja sahtiseuroista

Paikallisia sahtiseuroja

Viimeaikaisia kuvia

Featured Products

Muita kisatuloksia 2014 karsinnoista 

Kuurna ry:n karsintakilpailuun osallistui 28 kilpailijaa 11 eri kunnasta. Kuurnan mestaruuden nappasi Hannu Väliviita, hopeaa Jouko Peltoranta ja pronssia Jouko Junttila.


Sahtipäät ry:n karsintakilpailuun osallistui 4 kilpailijaa 2 kunnasta. Sahtipäiden mestaruus meni Espooseen Veli-Matti Airaksiselle, toiseksi tuli Kimmo Markkanen Kirkkonummelta ja kolmanneksi Tuomo Rautavirta Kirkkonummelta.  

SM-kilpailijat ja tuomarit Espoossa 2014 (tilanne 7.8.2014)

Lue SM-kisan säännöt Sahtiverkossa ja ohjeet kilpailijoille.



Paikkakunta: kilpailija (suluissa tuomari) / alkukarsintakilpailijoiden lukumäärä

Yhteensä 51 kilpailijaa 7.8.2014 tietojen mukaan.


Akaa: Jorma Inkinen (Esko Niittymäki) / 5

Asikkala: Jouko Ahonen (Seija Sumanen)/ 5

Espoo: Veli-Matti Airaksinen (Ben Airaksinen) / 2

Hartola: Sauli Mäkiranta (Hannu Sirén) / 11

Hauho; Ari Saarinen (Rauni Hänninen), 5

Hollola: Tomi Nieminen (Rauno Lampinen) 9

Honkajoki: Pentti Kohtamäki (Esa Kivioja) / 4

Hyvinkää: Uuri Kärkäinen (Sanna Häkkinen) / 1

Hämeenkoski: Pekka Tervala (Esko Nisula) / ?

Hämeenkyrö; Timo Ponkiniemi, tuomari tulee / ?


Isojoki: Jouko Pitkäranta (Heikki Rajahaka) / 7

Janakkala: Pauli Hakala (Markku Murronmaa) / 4

Jyväskylä: Mika Laitinen ( Jari Korhonen) / 1

Jämijärvi: Pirjo Salmi (?) / 2

Jämsä: Jarmo Laaksonen (Pekka Niemelä) / ?

Järvenpää: Topi Syvänen (Esko Syvänen) / 1

Kankaanpää: Olavi Hurttasalo (Leevi Penttilä) / 3

Karvia: Jarkko Mäki (Kalevi Koivisto) / 2

Kauhajoki: Jouko Junttila (Ari Kuusimäki) / 2

Kirkkonummi: Kimmo Markkanen (Heikki Kähkönen) / 3


Korpilahti: Sulo Tammelin (Alpo Oksanen) / 1

Kristiinankaupunki: Ake Teikari (Anneli Teikari) / 2

Kuhmo: Nikke Kaartinen (Emmi Kaartinen) / 1

Kuhmoinen: Jouko Lavonius (Matti Korpela) / 3

Kärkölä; Ervo Vilkman (Reijo Siltala), 5

Joutsa: Timo Vikman (?) / ?12

Lahti: Liisa Ojala (Juho Kyllönen) / 7

Lammi; Jyrki Anttonen, (Riku Korkeila) / 6

Leivonmäki: Tuomas Patjas (Markku Liias) / 1

Luhanka: Seppo Keihäsniemi (Petri Iikkanen) / 3


Luopioinen: Juha Mäkinen (?) / 4

Merikarvia: Kai Savila (Marie Kivimäki) / 1

Mikkeli: Risto Narvanto (Ari Ohtonen) / 1

Mouhijärvi: Pekka Uusilähteenmäki (Tenho Juvonen) / voittaja 2013 puolustaa titteliään

Mouhijärvi: Anne Lähteenkorva (Veikko Mustajärvi) / 5

Nastola: Marjo Leinonen (Leena Kaiterniemi) / 1

Padasjoki: Veli-Matti Heinonen (Lauri Suomaa) / ?

Parkano: Mika Välimäki (?) / 3

Pertunmaa: Risto Salminen (Jouko Toivonen) / 6

Pirkkala: Kai Korkeakallio (Ilpo Hietanen) / ?


Pori: Kari Harju (Risto Toivonen) / 1

Punkalaidun; Heikki Kuusisto, tuomaria ei ole / ?

Pälkäne: Antti Lind (Lasse Lind) / 1

Rauma: Simo Järvelä (Jukka Huttunen) / ?

Seinäjoki: Jorma Lahdensuo (Pirjo Korpela) / ?

Siikainen: Teuvo Nummelin (Maija Nummelin) / 1

Sysmä: Ilmari Rinne (Helena Rinne) / 7

Tampere: Kauno Ponkiniemi (?) / 6

Vaasa: Maria Kuusikko (Marja-Kaarina Pentti) / 1

Vammala: Heikki Tulonen (Eero Pylsy) / 1   

0