Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Sahtiverkko

Sahdista ja sahtiseuroista

Paikallisia sahtiseuroja

Viimeaikaisia kuvia

Featured Products

SM-kilpailijat ja tuomarit Hämeenkyrössä 2013

Lähetä tieto valitusta kilpailijasta ja tuomarista meiluiten kahteen osoitteeseen:

Tänne Sahtiverkkoon [email protected])saunalahti.fi ja

Suomen sahtiseuran sihteerille [email protected]

Paikkakunta: kilpailija (suluissa tuomari) / alkukarsintakilpailijoiden lukumäärä

Asikkala: Veikko Lamminpää (Veijo Uusi-Uitto) / 5

Espoo: Antti Hietala (Sinikka Lakkinen) / 2

Hartola: Tapani Virtanen (Seppo Koskinen) / 9

Hauho: Ari Saarinen (Rauni Hänninen) / 5

Hollola: Kari Nykänen (Rauno Lampinen) / 7

Honkajoki*: Heikki Rajahaka

Hämeenkoski: Pekka Tervala (Esko Nisula) / 2

Hämeenkyrö: Olavi Viheroja (Harri Salonen) / 9

Ikaalinen: Heikki Sirén (Tapio Sirén) / ei karsintaa

Isojoki*: Ari Kuusimäki

Joutsa: Juha Siren (Hannu Siren) / ei karsintaa

Jyväskylä: Petteri Heinonen (Antti Koivistoinen) / ei karsintaa

Jämijärvi*: Kauko Kuusikko (Heikki Mäkisalo) / ?

Jämsä: Jarmo Laaksonen (Liisa Ojala)

Järvenpää: Topi Syvänen / (ei karsintaa)

Kankaanpää*: Olavi Hurttasalo

Karvia*: Reijo Mäki

Kauhajoki*: Jouko Junttila

Kirkkonummi: Kimmo Markkanen (Mika Pasonen) / 2

Korpilahti: Sulo Tammelin (Veijo Rantanen) / ?

Kuhmo: Nikke Kaartinen (Emmi Kaartinen) / ei karsintaa

Kuhmoinen: Anne Tanhula (Jouko Lavonius) / 5

Kärkölä: Reijo Siltala (Ervo Vilkman) / 4

Lahti: Juho Kyllönen (Pekka Niemelä) / 8

Lammi: Tapio Saarinen (?) / 6

Lavia*: Marika Mäkelä

Luhanka: Niilo Ahonen (Keijo Jokilaakso) / ei karsintaa

Luopioinen: Tauno Ilomäki (Olli Syrjänen) / 6

Mikkeli: Risto Narvanto (Ari Ohtonen), ei karsintaa

Nakkila: Matti Mikola (Pentti Kuusisto) / ei karsintaa

Padasjoki: Veli-Matti Heinonen (Lauri Suomaa) / 8

Parkano*: Markku Perttunen (Anna-Liisa Lepistö) / ?

Pertunmaa: Jouko Toivonen (Risto Salminen) / ei karsintaa

Pirkkala: Kai Korkeakallio (?) / ei karsintaa

Pori: Kari Harju (Risto Toivonen) / ?

Punkalaidun: Heikki Kuusisto (?) / ?

Pälkäne: Antti Lind (Lasse Lind) / ei karsintaa

Rauma: Tuula Viheroja (Taina Reunanen) / ei karsintaa

Siikainen: Maija Nummelin (Leena Hyvönen) / ei karsintaa

Sysmä: Ilmari Rinne (?) / 9

Sääksmäki: Toni Savolainen (?) / ?

Tampere: Jari Nikkinen (Petri Syrjälä) / 6

Toijala (Akaa): Jorma Inkinen (?) / ?

Valkeakoski: Toni Savolainen (Jaakko Pietilä) / ei karsintaa


* Etelä-Pohjanmaan ja Satakunnan karsintakisa Isojoella 15.6., osanottajija oli 21 yhdeksästä eri kunnasta.

0